
66 deelnemers waren aanwezig op onze nieuwjaarsbijeenkomst van PKBN.
We waren te gast bij Opnieuw! in Buitenpost.
Het thema van deze bijeenkomst was “Circulaire economie – hoe het wel kan”
Afscheid Martijn Huizinga
Voorzitter Anne Helder opende de bijeenkomst en heette de aanwezige een heel hartelijk welkom.
Nadat alle bestuursleden waren voorgesteld, werd er een moment genomen om afscheid te nemen van Martijn Huizenga, Hij heeft vele jaren in het bestuur gezeten en de rol van penningmeester op zich genomen. Voormalig voorzitter Robert van Buseck richtte wat mooie woorden richting Martijn.


En daar waar een bestuurslid gaat, komt er gelukkig ook weer iemand!
Met trots kon de voorzitter Meindert Vogd welkom heten als kersvers nieuw bestuurslid waar Meindert het stokje van Martijn over gaat nemen als penningmeester. En met zijn staat van dienst is dat in meer dan goede handen. Meindert is in dienst bij Boekema – visie op vastgoed – één van de oprichters van PKBN in 2009 – waar hij werkt als directeur bedrijfsvoering.

Lagemaat – Modulair slopen
De eerste gastspreker van de middag was Arend van de Beek van Lagemaat. Als Programma circulariteit stuurt hij al jaren actief bij het van oorsprong sloopbedrijf op demontabel maken van gebouwen. En met succes. Zo liet hij in zijn presentatie zien hoe Lagemaat gebouwen ‘legaliseert’ in behapbare blokken om elders weer in elkaar te zetten.

Opnieuw! Alles is er al
2e spreker van de middag was Rick Bremer – Commercieel directeur van Opnieuw!
Hij nam ons mee in de overtuiging van het bedrijf. Dat ze werken aan een ecomodel waarin alle oplossingen worden geboden voor interieur van kantoren (enzovoort). En ze geloven (en bewijzen) dat alles er al is. Dus echt de kracht van hergebruik. Én óók nog eens met inzet van medewerkers met afstand tot de arbeidsmarkt.

Rick nam samen met 4 andere collega’s de aanwezigen mee op rondleiding door het pand waar alle activiteiten werden getoond. De 5 groepen gingen aansluitend in carrousel-vorm langs 5 stations.
Circulaire carrousel
5 stations met reeds bestaande oplossingen voor de bouw. Om het vanaf morgen meteen toe te passen. Want het kan al!
Station 1 werd bemand door Rebrick. Circulaire metselstenen. Hergebruik van geoogste bakstenen om weer stevige muren te kunnen metselen.
Station 2 was circulair isolatieglas in al zijn vormen. Global Glass Group vertelde over deze noviteit. Oogsten van bestaand isolatieglas om weer te gebruiken als grondstof voor nieuw hoogwaardig isolatieglas.
Op Station 3 liet Lagemaat zien dat je van geoogst hardhout heel goed nieuwe kozijnen, ramen, deuren en balkhout kan maken.
Station 4 liet Luijtgaarden zien dat dakpannen uit hun voorraad snel leverbaar zijn. En met 25 jaar garantie weer toegepast kunnen worden. groot assortiment en grote voorraad bied veel mogelijkheden. Als laatste station stond Chainable op Station 5. De circulaire keuken. vanuit TCO gedachte verslaat dit concept alle bestaande keukenconcepten en is het meest circulair.
En bij ieder station kregen de bezoekers iets te eten.





Kettingreactie
Nadat Anne Helder de aanwezigen had gevraagd deel te nemen aan de kettingreactie (actief in korte sprint aan de slag met de spreker van vandaag en/of met 1 van de aanwezige producten van de carrousel en daar in een volgende bijeenkomst een korte terugkoppeling van te geven).
Met als doel dat we er als bouwkolom met zijn allen iets aan hebben. Want de conclusie van vandaag is; het kan allang!

Tegeltje voor nieuwste leden
De nieuwste leden kregen een welkomsttegeltje en gingen met elkaar op de foto!
Prachtige nieuwe leden. En kijk vooral naar de mooie afvaardiging van de bouwkolom! Van opdrachtgever tot opdracht nemend, adviserend en toeleverancier tot fabrikant. Daar willen we als PKBN heel graag verder aan bouwen. Een goede afvaardiging van de gehele bouwkolom voor Noord-Nederland.
Want PKBN wil inspireren, aanspreken en innoveren!
We kijken als bestuur terug op een zeer geslaagde bijeenkomst en zien uit naar het vervolg.
Prettig nieuwjaar en op naar een mooi jaar!
LEES OOK
Geslaagde Nieuwjaarsbijeenkomst 22 januari 2026 bij Opnieuw!

